Battery Pack 15X1701 For Streamlight Super Stinger & SL20XP LED
- Flashlight Battery Fits Super Stinger
- 6V 1600mAh
- Rechargeable NiCD Battery
- 5 C's Stick
- 1,000 Cycles / 500 Charges
- 1 yr. Manufacturer Warranty
Compatibility:
100% OEM Compatible
Super Stinger, Ultra Stinger, SL20XP LED
- Length: 8.25 in.
- Width: 0.95 in.
- Weight: 1.25 lb.
Need more than one? We offer great discounts on quantity orders and FREE SHIPPING offers available.
| UPC | 152423270000 |
|---|---|
| Width | 0.95" |
| Length | 8.25" |
| Condition | New |
| Brand | ExellBattery |
| Chemistry | NiCD |
| Output Voltage | 6 |
| Amperage | 1600mAh |
| Rechargeable | No |
| Voltage | 6V |
More from ExellBattery