Barcode Scanner Battery EBS-LS4278 Fits Symbol LS4278 Replaces BTRY-LS42RAAOE-01, 82-67705-01
Barcode Scanner Battery EBS-LS4278 is a replacement for the popular Symbol LS4278. This battery is made with high quality parts and are guaranteed to meet or exceed the original equipment manufacturers specifications at a reduced price.
Specifications:- Barcode Scanner Battery EBS-LS4278 Fits Symbol LS4278
- Barcode Scanner Battery EBS-LS4278 Replaces BTRY-LS42RAAOE-01, 82-67705-01
- Voltage: 3.6V
- Amperage: 800 mAh
- Chemistry: Nickel Metal Hydride
Need more than one? We offer great discounts on quantity orders and FREE SHIPPING offers available.
| UPC | 819891011510 |
|---|---|
| Width | 0.83" |
| Height | 0.83" |
| Length | 1.73" |
| Condition | New |
| Brand | ExellBattery |
| Chemistry | NiMH |
| Output Voltage | 3.6 |
| Amperage | 800mAh |
| Rechargeable | No |
| Voltage | 3.6V |
More from ExellBattery