Out of stock
SKU
P3A-4
Panasonic AAA ALKALINE PLUS Battery P3A-4 - Retail Card 4pk
$2.95
Buy 48
$1.92
eachsave 35%
Buy 480
$1.52
eachsave 48%
- In a flash shipping on all orders
- Safe shopping guarantee
- Secure online payments
- 30 days money back guarantee
Panasonic AAA ALKALINE PLUS Battery P3A-4 - Retail Card 4pk
Panasonic AAA ALKALINE PLUS Battery P3A-4 are ideal for use in your everyday electronics. Alkaline Plus batteries provide long-lasting performance in everyday devices such as portable CD players, shavers, radios, smoke alarms and pagers, giving you a dependable solution for the products you rely on.
Applications Best for:- Headphone Stereo
- Tape Recorder
- Pager
- Camera
- Camera Flash
- Shaver
- Hand held Game
- Toy
- Radios
- Smoke Alarms
- Pagers
- Model: P3A-4
- Size: AAA
- Voltage: 1.5V
- Chemistry: Alkaline
- Diameter: 0.413"
- Width: 0.4"
- Height: 1.7"
- Manufactured by Panasonic
Also known as: LR03, MN2400, R03P, SUM4, LR3, HP16, AM4, 4003, E92, 824, K3A
Need more Panasonic AAA ALKALINE PLUS Batteries? We offer great discounts on quantity orders and FREE SHIPPING offers are available.
| UPC | 073096300088 |
|---|---|
| Width | 0.413" |
| Diameter | 0.413" |
| Height | 1.752" |
| Length | 1.752" |
| Condition | New |
| Brand | Panasonic |
| Battery Size | AAA |
| Output Voltage | 1.5 |
| Rechargeable | Yes |
| Terminal Type | Button Top |
| Voltage | 1.5V |
More from Panasonic
Panasonic CR-2032/VCN 3V Lithium Coin Battery Vert 2 Pin for PCB CMOS
Special Price
$7.95
Regular Price
$12.95
48 x 1pk Panasonic S-006PNPA/1B 9V Heavy Duty Retail Battery MN1604
Special Price
$69.95
Regular Price
$79.99
Panasonic Coin Cell Battery CR3032 3V Lithium, Replaces DL3032, BR3032
Special Price
$3.95
Regular Price
$7.95
Panasonic CR-2032/HFN 3V Lithium Coin Battery Horz 2 Pins for PC CMOS
Special Price
$7.95
Regular Price
$12.95
Panasonic CR-2032/F2N 3V Lithium Coin Battery SMD (SMT) Tabs PC CMOS
Special Price
$7.95
Regular Price
$12.95
48 x 2pk Panasonic UM-2NPA/2B C Heavy Duty Retail Batteries MN1400
Special Price
$69.95
Regular Price
$79.99
Panasonic CR123 CR123A 3V Lithium Battery 2pk High Capacity 1550mAh
Special Price
$7.95
Regular Price
$12.99
Panasonic CR-2032/HMN 3V Lithium Coin Battery Horz 2 Pins for PC CMOS
Special Price
$5.95
Regular Price
$7.95