Out of stock
SKU
PAA-2
Panasonic AA ALKALINE PLUS Battery PAA-2 - Retail Card 2pk
$1.95
Buy 48
$1.10
eachsave 44%
Buy 480
$0.92
eachsave 53%
- In a flash shipping on all orders
- Safe shopping guarantee
- Secure online payments
- 30 days money back guarantee
Panasonic AA ALKALINE PLUS Battery PAA-2 - Retail Card 2pk
Panasonic AA ALKALINE PLUS Battery PAA-2 are ideal for use in your everyday electronics. AA-Size General Purpose Battery Pack provide long-lasting performance in everyday devices such as portable CD players, shavers, radios, smoke alarms and pagers, giving you a dependable solution for the products you rely on.
Replaces: Panasonic AM-3PA/2B, RQSW10, TH-42PZ700U, TH-42PZ77U, TH-50PZ77U
Applications Best for:- Headphone Stereo
- Tape Recorder
- Pager
- Camera
- Camera Flash
- Shaver
- Hand held Game
- Toy
- Model: PAA-2
- Size: AA
- Voltage: 1.5V
- Chemistry: Alkaline
- Diameter: 0.571"
- Width: 0.55"
- Height: 2"
- Manufactured by Panasonic
Need more Panasonic AA ALKALINE PLUS Batteries? We offer great discounts on quantity orders and FREE SHIPPING offers available.
| UPC | 073096300033 |
|---|---|
| Width | 0.55" |
| Diameter | 0.571" |
| Height | 2" |
| Length | 0.55" |
| Condition | New |
| Brand | Panasonic |
| Battery Size | AA |
| Output Voltage | 1.5 |
| Rechargeable | Yes |
| Terminal Type | Button Top |
| Voltage | 1.5V |
More from Panasonic
Panasonic 6V 2CR5 Photo Lithium Battery High Capacity 1400mAh
Special Price
$7.95
Regular Price
$12.99
Panasonic CR-2032/HGN 3V Lithium Coin Battery HORZ 3 PC Pins PC CMOS
Special Price
$5.95
Regular Price
$7.95
Panasonic CR2 CR-2 3V Lithium Battery High Capacity 850mAh
Special Price
$5.95
Regular Price
$9.99
Panasonic CR-2032/GVN 3V Lithium Coin Battery Horz 3 Pins Tab PC CMOS
Special Price
$5.95
Regular Price
$7.95
Panasonic CR-2032/VC1N 3V Lithium Coin Battery Horz 2 Pins PC CMOS
Special Price
$5.95
Regular Price
$7.95
Panasonic CR-2016/F2N 3V Lithium Coin Battery SMD (SMT) Tab PC CMOS
Special Price
$5.95
Regular Price
$7.95